آیا واقعا نیاز به ERP جدید دارید؟

آیا واقعا نیاز به ERP جدید دارید؟ 850 476 Acctech

آیا واقعا نیاز به ERP جدید دارید؟

در جلسات خود با مدیران و کارکنان سازمان‌ها، اغلب شکایت‌هایی را بازگو می‌کنند که حاکی از سخت و دشوار بودن کار با سیستم‌های ERP موجود در سازمان و عدم تأمین اطلاعات کافی توسط آن سیستم‌ها است. آیا زمان آن است که از ERP جدیدی استفاده نمایید یا می‌توان با اعمال تغییراتی، سیستم فعلی خود را اصلاح نموده و نتایج مورد نظر خود را دریافت کرد؟

گام اول) مشکلات فرآیندهای خود را شناسایی کنید

گاهی اوقات، مشکلات ERP نشانی از نقص در فرآیندها می‌باشد. بنابراین لازم است پیش از هر تغییری، اقدام به بررسی فرآیندها نموده و از سازگاری آن‌ها با جریان کاری موجود در سازمان اطمینان حاصل نمود. آیا در فرآیندهای موجود، گامی وجود دارد که ارزش افزوده‌ای ایجاد نکند یا زائد باشد؟ آیا همه افراد سازمان می‌دانند، مخاطب داخلی فرآیندهای موجود چه کسانی هستند و این فرآیندها به چه مواردی نیاز دارند؟ آیا گامی از فرآیند وجود دارد که بتوان آن را ساده‌تر انجام داد؟

گام دوم) علت وقوع ناسازگاری ها را درک کنید

آیا کسب و کار شما تغییر کرده است؟ اگر زمانی که ERP فعلی خود را انتخاب می‌نمودید، کسب و کار شما تولید برای فروش (make-to-order) بوده ولی در شرایط کنونی به تولید برای انبار (make-to-stock) تغییر کرده است، شاید انتخاب یک ERP جدید بتواند وضعیت فعلی شما را بهبود دهد. اگر مشتریان و آژانش‌های مربوطه نیازمندی‌هایی دارند که سیستم ERP فعلی شما نمی‌تواند آن‌ها را برآورده نماید، یک سیستم ERP جدید می‌تواند همان چیزی باشد که یک متخصص برای شما تجویز می‌نماید. اما در برخی موارد می‌توان با پیکربندی سوئیچ‌های داخلی، ERP خود را مجدداً تنظیم نموده و مشکلات موجود را حل و فصل نمود.

گام سوم) تأثیر مشکلات و نواقص بر تصمیم‌گیرندگان کلیدی را مشخص کنید

این می‌تواند مهم‌ترین گام باشد. اگر هیچ یک از سرمایه گذاران، چشم‌اندازی از بازگشت سرمایه خود نداشته باشند، تمایلی به پذیرش هزینه‌های اضافه برای استقرار ERP جدید نخواهند داشت. بنابراین لازم است با جمع‌آوری اطلاعات مربوط به هزینه‌های ناشی از مشکلات موجود و ارائه آن‌ها به همراه اطلاعات به دست آمده از گام‌های اول و دوم، اطمینان کافی برای تصمیم‌گیرندگان کلیدی و صاحبان سرمایه را فراهم نمود که ERP جدید، قادر است مشکلات و نواقص موجود را رفع نماید.

 

شرکت اک‌تک تکنولوژی کیش، با ارائه فرآیندی جامع در زمینه مشاوره و استقرار سیستم‌های یکپارچه مدیریت منابع سازمانی، قادر است، شما را در انتخاب سیستم ERP مناسب برای کسب و کار خود راهنمایی نماید.

 

با ما در ارتباط باشید:

https://t.me.acctechco

www.instagram.com/acctechco

 

تلفن تماس:

۰۳۱-۳۲۶۸۹۰۹۰ (۹۰ خط)

منبع: www.erpfocus.com

فرم درخواست تماس

با علامت زدن این گزینه موافقت خود را با تماس نمایندگان اعلام میکنم.

درخواست تماس یا ارسال رزومه