چالش‌های به‌کارگیری تحول دیجیتال در صنایع

تحول دیجیتال در صنایع
امروزه روند پرشتاب رشد و گسترش فناوری‌، تمامی رابطه‌های شخصی و کاری زندگی انسان‌ها را دگرگون ساخته است. این دگرگونی‌ها، اثر بسزایی بر رفتار و عملکرد همگان گذاشته است؛ و آن‌چنان در تمامی لایه‌های زندگی رخنه کرده که جدایی و نبود...

این مقاله را منتشر کنید...

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

امروزه روند پرشتاب رشد و گسترش فناوری‌، تمامی رابطه‌های شخصی و کاری زندگی انسان‌ها را دگرگون ساخته است. این دگرگونی‌ها، اثر بسزایی بر رفتار و عملکرد همگان گذاشته است؛ و آن‌چنان در تمامی لایه‌های زندگی رخنه کرده که جدایی و نبود وابستگی به فناوری‌ها و روندهای نوین را ناممکن می‌سازد. در دنیای امروز وابستگی به فناوری‌های دیجیتال و بهره‌مندی از آن در بالاترین سطح خود قرار دارد. ازاین‌رو هیچ فرد، سازمان و کسب‌ و کاری را نمی‌توان جدا از این فناوری‌های متصور شد. این امر مختص به صنعت و یا بخش خاصی نمی‌شود؛ ارتباط‌ها، تبادل داده‌ها، خدمت‌ها و بسیاری موارد دیگر در این سال‌ها تحت تاثیر فناوری‌های دیجیتال قرار گرفته و متحول شده‌اند.
در این راستا چندی از کسب و کارها خود را با این دگرگونی‌ها همگام ساخته و بسیاری دیگر به دلیل نبود هماهنگی، سهم بازار خود را از دست داده‌اند. در این وبینار به بررسی عوامل موفقیت و شکست کسب و کارها می‌پردازیم و در ادامه به کاوش چالش‌های پیش روی شرکت‌ ها، سازمان ‌ها، بنگاه‌ های صنعتی و اقتصادی در مسیر تحول دیجیتال خواهیم پرداخت.

 

 

image_pdf

مقالات مرتبط

تجاری‌سازی در توسعه کسب و کار
مدیریت و توسعه کسب و کار

تجاری‌سازی در توسعه کسب و کار چیست؟

آیا میدانید تجاری‌سازی در کسب و کار چیست؟ با چه راه‌هایی می‌توان پیشرفت کرد؟ این فرآیند چگونه این روز‌ها جهت موفقیت در کسب و کار

The importance of market research
مدیریت و توسعه کسب و کار

اهمیت تحقیقات بازار در کاهش هزینه‌ها

در یک کسب و کار زمانی که هر ریال یا دلار اهمیت دارد، حتی کوچک‌ترین افزایش درآمد یا کاهش هزینه می‌تواند بر سودآوری کسب و

Business Intelligence
هوش تجاری

کاربرد هوش تجاری در صنایع مختلف

هدف هوش تجاری و ابزار‌های مدرن تحلیلگر، تبدیل داده‌ها به یک بینش مفید، برای کمک به صنایع مختلف در هر اندازه‌ای است. صنایعی مانند ساخت و ساز، هتلداری، گردشگری، بازاریابی، بانکداری و غیره تنها بخشی از دایره وسیعی از کسب و کار‌ها هستند که از این فناوری بهره می‌برند. در این مقاله بر شرح کاربرد هوش تجاری در صنایع مختلف متمرکز می‌شویم. تا پایان همراه ما باشید.
هوش تجاری چیست؟
هوش تجاری (Business Intelligence)، به فرآیند و زیر ساخت فنی گفته می‌شود که داده‌های تولید شده توسط فعالیت‌های صنایع مختلف را جمع‌آوری، ذخیره و تجزیه و تحلیل می‌کند. کاربرد هوش تجاری شامل داده کاوی، آنالیز فرآیند، معیار عملکرد و تجزیه و تحلیل توصیفی است. در این فناوری هوشمند، تمامی داده‌های تولید شده توسط یک کسب و کار، تجزیه و تحلیل شده و گزارش‌های قابل هضم، معیار‌های عملکرد و بینش‌های جدیدی برای تصمیمات کلان سازمانی ارائه می‌شود.