یک سیستم مدیریت منابع انسانی خوب، چه ویژگی‌هایی دارد؟

با توجه به جابه‌جایی نیروها در سازمان‌ها، مدیریت منابع انسانی وظیفه‌ای حیاتی می‌باشد که در زمان راه‌اندازی یک کسب‌وکار، به تعالی و رشد سریع آن کمک می‌نماید. مدیریت حقوق و دستمزد، برنامه‌ریزی استخدام، نظارت بر حضور و غیاب و ارزیابی عملکرد، تنها نمونه‌ای از وظایف اصلی در مدیریت منابع انسانی هستند...

این مقاله را منتشر کنید...

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

با توجه به جابه‌جایی نیروها در سازمان‌ها، مدیریت منابع انسانی وظیفه‌ای حیاتی می‌باشد که در زمان راه‌اندازی یک کسب‌وکار، به تعالی و رشد سریع آن کمک می‌نماید. مدیریت حقوق و دستمزد، برنامه‌ریزی استخدام، نظارت بر حضور و غیاب و ارزیابی عملکرد، تنها نمونه‌ای از وظایف اصلی در مدیریت منابع انسانی هستند که موفقیت در آن‌ها بدون بهره‌مندی از سیستمی جامع، بسیار دشوار و بعضاً غیر ممکن می‌باشد. سیستم مدیریت منابع انسانی، یک برنامه نرم‌افزاری است که با خودکارسازی بخش عمده‌ای از فعالیت‌های مطرح در این حوزه، شما را در مدیریت بهتر نیروهای سازمان یاری می‌نماید.

یکی از ویژگی‌های اصلی سیستم مدیریت منابع انسانی خوب، سهولت استفاده از آن است و از دیگر ویژگی‌هایی که بایستی در نظر گرفته شود، امنیت و بهره‌وری آن می‌باشد. اما ویژگی‌های بیشتری وجود دارد که یک سیستم مدیریت منابع انسانی خوب باید داشته باشد. در ادامه این مقاله، هفت مورد از ویژگی‌های اصلی که در یک سیستم مدیریت منابع انسانی بایستی لحاظ شود را بررسی می‌نماییم.

  • سهولت در استفاده

یک سیستم پیچیده منجر به اتلاف وقت و منابع سازمان می‌شود، درحالی‌که سیستمی کاربر پسند و ساده، زمان کمتری برای راه‌اندازی و یادگیری نیاز داشته و منجر به کسب نتایج بهتری خواهد شد.

  • مقرون به‌صرفه بودن

مدیریت هزینه‌های عملیاتی و اجتناب از هزینه‌های ناخواسته منجر به افزایش سود سازمان خواهد شد. یک سیستم منابع انسانی خوب، بایستی امکان ارزیابی عملکرد صحیح پرسنل را فراهم نموده و علاوه‌بر آن خود نیز هزینه‌های نگهداری پایینی داشته باشد.

  • مدیریت آسان داده‌ها

مدیرت اطلاعات مربوط به پرسنل یکی از وظایف اصلی سیستم مدیریت منابع انسانی می‌باشد. سیستم مدیریت منابع انسانی خوب، علاوه‌بر مدیریت آسان داده‌ها، بایستی مقیاس‌پذیر نیز باشد.

  • قابل اعتماد بودن

سیستم مدیریت منابع انسانی ایده‌آل، بایستی مطابق با استانداردهای برنامه‌نویسی روز دنیا پیاده‌سازی شده باشد و با عملکرد بدون نقص خود تجربه‌ای عالی برای کاربران فراهم نماید.

  • در دسترس بودن

هیچ چیز بهتر از آن نیست که بتوان در هر زمان و هر مکان از سیستم خود استفاده نمود. یک سیستم مدیریت منابع انسانی خوب، بایستی امکان دسترسی پرسنل به اطلاعات ضروری و مورد نیاز آن‌ها را از هر نقطه‌ای از جهان فراهم نماید.

  • حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات

یک سیستم مدیریت منابع انسانی خوب، بایستی حریم خصوصی کاربران خود را حفظ نموده و فراهم‌سازی سطح امنیتی مناسب، در برابر خرابی و از دست رفتن اطلاعات مقاوم باشد.

image_pdf

مقالات مرتبط

تجاری‌سازی در توسعه کسب و کار
مدیریت و توسعه کسب و کار

تجاری‌سازی در توسعه کسب و کار چیست؟

آیا میدانید تجاری‌سازی در کسب و کار چیست؟ با چه راه‌هایی می‌توان پیشرفت کرد؟ این فرآیند چگونه این روز‌ها جهت موفقیت در کسب و کار

The importance of market research
مدیریت و توسعه کسب و کار

اهمیت تحقیقات بازار در کاهش هزینه‌ها

در یک کسب و کار زمانی که هر ریال یا دلار اهمیت دارد، حتی کوچک‌ترین افزایش درآمد یا کاهش هزینه می‌تواند بر سودآوری کسب و

Business Intelligence
هوش تجاری

کاربرد هوش تجاری در صنایع مختلف

هدف هوش تجاری و ابزار‌های مدرن تحلیلگر، تبدیل داده‌ها به یک بینش مفید، برای کمک به صنایع مختلف در هر اندازه‌ای است. صنایعی مانند ساخت و ساز، هتلداری، گردشگری، بازاریابی، بانکداری و غیره تنها بخشی از دایره وسیعی از کسب و کار‌ها هستند که از این فناوری بهره می‌برند. در این مقاله بر شرح کاربرد هوش تجاری در صنایع مختلف متمرکز می‌شویم. تا پایان همراه ما باشید.
هوش تجاری چیست؟
هوش تجاری (Business Intelligence)، به فرآیند و زیر ساخت فنی گفته می‌شود که داده‌های تولید شده توسط فعالیت‌های صنایع مختلف را جمع‌آوری، ذخیره و تجزیه و تحلیل می‌کند. کاربرد هوش تجاری شامل داده کاوی، آنالیز فرآیند، معیار عملکرد و تجزیه و تحلیل توصیفی است. در این فناوری هوشمند، تمامی داده‌های تولید شده توسط یک کسب و کار، تجزیه و تحلیل شده و گزارش‌های قابل هضم، معیار‌های عملکرد و بینش‌های جدیدی برای تصمیمات کلان سازمانی ارائه می‌شود.